| T0T a întrebat:

Hei, sunt pe real. Cam ce se dă la competențele lingvistice de luni? Nu am învățat mai niciodată nimic la română și acum nu știu pe ce opere să mă axez că bănuiesc că nu dă Iona sau opere din astea mai la coada importanței. Vreau o listă dintre operele posibile să știu ce să învăț duminică. Inițial nu voiam să învăț mare lucru dar începe să se pună presiune din niște părți, nu presiune din punct de vedere academic, căci competențele astea nu îmi vor folosi mai deloc, poate deloc, dar sunt alt gen de presiuni mai nasoale pentru mine. Acum orice sfat, orice vorbă e bine venită.

Răspuns Câştigător
| Omori a răspuns:

Trebuie sa inveti stilurile functionale in principal.Un exemplu ai aici:http://subiecte2014.edu.ro/......ompetente/
Adica proba A.

| T0T explică (pentru Omori):

Și care-s alea?

| T0T explică (pentru Omori):

Și atât? E doar un text la prima vedere și o argumentare?

| Omori a răspuns (pentru T0T):

Da,doar alea 2 exercitii.
Si eu ma asteptam sa fie ceva mai complicat, daar...se pastreaza pentru proba scrisa.

| T0T explică (pentru Omori):

M-am mai liniștit. Merci mult pentru răspunsuri, îmi sunt de folos.

| Omori a răspuns (pentru T0T):

Cu placere.

9 răspunsuri:
| IonelaToma a răspuns:

La competente nu ai comentarii, ai un text la prima vedere si cateva cerinte pe baza lui. La proba scrisa din 29 iunie o sa ai comentarii.

| T0T explică (pentru IonelaToma):

Deci nu am nimic legat de acele opere?
Poți să îmi dai un model de subiect, dacă știi de unde să îl iei desigur.

| IonelaToma a răspuns (pentru T0T):

Nu stiu, nu cred ca sunt modele pe Internet