| Adeee64644235223134 a întrebat:

Am ai eu o intrebare... un profesor poate sa nu te bage in examenul din a 8-a la materia respectiva? PROFA DE ROMANA A ZIS CA DACA NU INVAT EA NU MA BAGA IN EXAMEN... pls

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Profesoara s-a exprimat mai plastic ca "nu te baga in examen", dar adevarul este ca, daca ea te lasa corijent la romana, nu vei putea sa intrii in examen. Asta este foarte corect si adevarat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat ce ti-a spus profesoara, nu te "baga" ea in examen, in examen intri fara probleme daca ai promovat cl. a VIII-a.
In schimb nu vei intra la examen daca ramai corigent la o materii sau doua, asa ca nu vei intra daca ramai corigent la romana (media anuala sub 5).

| Crackman a răspuns:

E si normal laughing) daca nu te rrece la materia respectiva. nu prea ai ce face decat sa plangi de mila.
Dar pentru un 5 poti...
Oricum abia Facultatea conteaza in Romania... poti sa faci orice liceu vrei practic.