| Jokerh6662 a întrebat:

Am o mare problema, am un 2 si un 3 la matematica si imi e frica imi incheie media 2 sau 3 pe semestrul 2, pe primul semestru am media 6, intrebarea mea este : Se poate incheia o medie mai mica de 4? Va rog frumos raspundeti doar daca stiti sigur.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca da, media iti iese cat iti iese. daca iti iese 2, atunci 2 va fi. Oricum, semestrul este in prima jumatate, ai timp sa iei inca 3-4 note, care cu putin efort poyt fi de 9 si de 10.

| davidrcv a răspuns:

Da.

| Gavrilescu_Cristian_1997 a răspuns:

Am si la mine in clasa cazuri cu media 4 incheiata. Se poata incheia media oricat. Nu ai decat sa inveti.

| RetroGamer a răspuns:

Da se poate dar nu cred depinde ce fel de prof ai.

| Tpu99 a răspuns:

Sall
Se poate incheia o medie si de 1
Ai grija si invata

| dammysuteu96 a răspuns:

Da, se inchide media insa nu se calculeaza media generala daca ai o medie sub 5...in cazul tau ai trecut daca ai pe primul semestru media 6 happy