| anonim_4396 a întrebat:

Hei,TPU! Am o problema grava, sunt in clasa a 12-a,urmeaza sa am examenul de bacalaureat iar mai apoi sa-mi aleg o facultate, problema este ca nu stiu ce vreau de fapt,nu stiu incotro s-o iau,stiu doar ca-mi plac bebelusii,imi place sa am grija de ei,as merge spre asistenta sociala, sunt din judetul Iasi si as vrea sa merg in Iasi pentru o facultate in acest domeniu.Ma poate lamuri careva unde este aceasta facultate,cum e cu admiterea si daca merita sa fac acea facultate,nu ma refer neaparat la bani, consider ca trebuie sa-mi aleg o meserie care sa-mi placa.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

De ce nu faci medicina? Ai putea fi medic pediatru.

| raluca2711 a răspuns (pentru SkyPilot):

E o meserie cu mai multe riscuri si e mult mai complexa, in plus, nu ma avantajeaza profilul la care sunt.

| SkyPilot a răspuns (pentru raluca2711):

Daca stii cum sa treci peste greutati, ceea ce obtii merita din plin.