| xXWhisperOfLoveXx a întrebat:

Hei TPUwinking
Am si eu o intrebare thinking
O scrisoare pierduta este o schita?
Ca Vizita sau D-l Goe?
Nu-mi pot da seama,adica nu-mi mai amintesc si nu stiu sigur.
Pentru cei ce au maine Examene,aveti grija ca poate ne da Schita, deoarece este si anul Caragiale si ne-au spus profesorii sa repetam Schita.

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Stiu, si eu cred ca ne da schita. Si ar fi bine, este cea mai usoara, schita si basmul.

Este gen schita, dar este comedie. Nu o sa ne dea o scrisoare pierduta ca face parte din genul dramatic.

Multa bafta si tie maine!

6 răspunsuri:
| SweetSacrifice a răspuns:

Doamne,daca nu mi-au spus toti "Repeta schita! Schita! Anul Caragiale!" Da', stiu. Este foarte probabil.
O scrisoare pierduta e comedie...

| xXWhisperOfLoveXx explică:

Multumesc tuturor pentru Raspunsuri si urari love struck ...La fel va urez si voua cei care dau examenul.

| Useeeer124124 a răspuns:

Da este. Ne-a recomandat-o profesorul de lb. romana cand am studiat schita.

| Scheopu_Irina_1999 a răspuns:

Am si eu ceva de spus "O scrisoare pierduta" nu e schita, enuvela! Multumesc!

| irinushu a răspuns:

Schitele apartin genului epic. schite de caragiale: vizita, d-l goe etc. o scrisoare pierduta e piesa de teatru si apartine genului dramatic
Multa bafta maine!

| Kittysweet91 a răspuns:

O scrisoare pierduta este comedie, nu schita. Din cate stiu eu schita este o specie a genului epic, nu dramatic.