| Domnuleeeeu a întrebat:

Hei TPU.
As vrea sa citesc o carte, dar nu pot in niciun fel sa retin ce scrie acolo sau sa fiu atenta... idei?

5 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Inchide televizorul...
si calculatorul, si telefonullaughing, si tableta, si psp-ul, si frigiderul.
Alege si o carte buna

| Domnuleeeeu explică (pentru SergiuBoss11):

Am incercat. Trebuie sa citesc cartea asta. -_-
CACAT.
nu functioneste nimic!

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Incearca sa fii calmă si sa scoti orice alt gand din minte si apoi sa o citesti cu atentie sau daca ti-e mai usor asculta o muzica relaxanta care iti place pe fundal eu asa am facut si am retinut mai usor
SUCCES!winking

| justGirl19 a răspuns:

Incearca sa iti si imaginezi intamplarile, descrierile in timp ce citesti.Astfel faci mai frumos cititul.

| AndreuCom a răspuns:

Trebuie sa iti placa ceea ce citesti si sa vrei sa afli mai multe!