| VIctoria2000 a întrebat:

AS vrea sa dau la profil de mate-info bilingv engleza dar nu pot spune ca sunt olimpica la matematica.Am auzit ca la acest profil se duc doar cei olimpici, este adevarat? Eu stiam ca doar la mate-info intensiv sunt olimpici la matematica si informatica.M.am orientat spre acest profil intrucat vreau sa fac engleza intesiv si vreau sa fac si matematica.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Nu exista niciun profil de liceu unde sa mearga doar olimpicii...atata timp cat iti dedici o parte din timpul liber studiului la materiile necesare, totul va fi in regula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa incerci, acest profil iti ofera multe optiuni pentru viitor.

| Blackyuu a răspuns:

Eu am un amic care s-a dus la mate - info dar o sa iti fie greu pentru ca fac M1.

| JustMeForever3 a răspuns:

Eu zic sa mergi ca nu ai ce pierde.Si eu sunt tot acolo, la inceput este mai greu dar apoi te obisnuiesti si daca nu iti place engleza poti sa pui intensiv info