| NicoleEazi a întrebat:

Cand se fac inscrieri la seral? Stie cineva o data/sau aproximativ pentru ce perioada a anului se fac sau daca depinde de fiecare oras?

Răspuns Câştigător
| Heavenonearth a răspuns:

Se fac când incepe scoala, nu este târzi să te inscrii acum.Sunt unele orase care acceptă şi în lunile următoare, în caz că e numărul de elevi e mai mic decât e minimul pentru a fi considerat o clasă.

| NicoleEazi explică (pentru Heavenonearth):

Super,o sa merg sa intreb, vreau sa inscriu pe cineva neaparat, mai are de facut cred ca 2 ani...a fost la ceva liceu unde se fac 13 clase si din cauza unor probleme de sanatate nu s-a mai dus si vreau sa il ajut sa termine, insa prezenta este obligatoriu acolo? sunt posibilitati sa te intelegi cumva cu profi?

| Heavenonearth a răspuns (pentru NicoleEazi):

Prezența nu este obligatoriu, decât in caz că e la seral sau la distanță.Dar la liceu, e obligatoriu, inclusiv să participe la practică la atelierele auto specializate.Sunt posibilități, dat depinde de liceul, scoală profesională și trebuie să discute cu dirigu sau diriga ori profesorul de ore toate detalile.

| NicoleEazi explică (pentru Heavenonearth):

La seral vrea sa se inscrie sa termine, la liceu normal nu prea are cum, e si plecat si vine acasa asa cand cum.Multumesc pentru sfaturi!

| Heavenonearth a răspuns (pentru NicoleEazi):

Cu multă plăcere!