| andMM123 a întrebat:

Hei TPU ce profil ar trebui sa urmez pentru a deveni un psiholog?

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Științe Sociale sau Filologie.

6 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Toate liceele fac psihologie.
Cei de la real fac, dar nu foarte mult. Cei de la filologie fac ceva mai mult, iar cei de la stiinte sociale dau chiar si teza din psihologie. Deci cea mai buna optiune ar fi Stiintele sociale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. De preferat un profil uman, la filologie chiar ai si materia,, psihologie" pe care o faci doar un semestru....sau cel putin asa am facut eu, acum nu mai stiu cum e. Dar daca o vei face, te va ajuta sa ti dai seama daca psihologia e ceea ce iti doresti cu adevarat.

| IFeelS0Alone a răspuns:

Nu are importanta ce profil faci in liceu (poti face si sculptura in cartofi), important este sa dai la facultatea de psihologie.

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Sociologie / filologie, depinde de liceul la care te duci.

| Marvinmiau a răspuns:

Un profil uman de preferat stiite sociale sau fillogie, dar in principiu poti merge la orice liceu daca te pregatesti corespunzator, Facultatea de Psihologie conteaza.