| Sjsnenen a întrebat:

Cine imi poate spune cum e la o scoala de arte(SCOALA NU LICEU)? Sunt doua categorii? Desen si muzica? Ce materii fac in clasa a 6-a? *as vrea desen, în niciun caz muzica*

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

- 2 ore desen
- 2 ore volum (modelaj)
- 2 ore culoare (pictura)
- 1 ora istoria artei

Am găsit asta pe un site al unui liceu de arte, pentru clasele 5-8. Pe lângă aceste materii vei avea și materii specifice școlilor generale. Singura schimbare ar fi că vei avea cu o oră mai puțin de fizică, chimie, biologie.

Există două categorii, arte plastice și muzică. Nu există ceva care să le cuprindă pe ambele. Ori muzică, ori arte plastice.