| Dulc3amarui a întrebat:

Bună tpu.Eu sunt in clasa a 7 trec în a 8 şi la liceu vreau să dau la un liceu de arte. Îmi poate spune cineva cum e la liceele de arte? Arte în sensul nu cu muzica, cu desenul.Profesorii cum sunt? Orele vor fi ca la şcoala generală sau mai mult pe ed. plastică? La bac din ce materii se dă? Mulţumesc pentru răspunsuri.

Răspuns Câştigător
| DLeonard a răspuns:

Profesorii sunt la fel... faci mult mai putina scoala, insemnand ca orele de matematica, romana etc. nu o sa fie la fel de grele. Sunt 2 profiluri de desen, la care dai?

3 răspunsuri:
| DLeonard a răspuns:

Istoria artei, Istorie, Romana si parca si Mate.

| Dulc3amarui explică (pentru DLeonard):

Fara fizica, chimie si toate astea :O? Si daca ai putea sa imi zici cam cu ce medie se intra in licee de arta?