| gabriella12 a întrebat:

Hei, TPU! Cine ma ajuta si pe mine? Am nevoie de programa examenelor nationale (de admitere/clasa a VIII-a) din anul acesta. Am cautat peste tot, dar nu am gasit. Dau funda! Multumesc :*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| crissmay a răspuns:

13 iunie 2014 - Incheierea cursurilor pentru. clasa a VIII-a
16-18 iunie - Inscrierea la Evaluarea Nationala
23 iunie - Proba scrisa la limba si literatura romana
24 iunie - Proba scrisa la limba si literatura materna
25 iunie - Proba scrisa la matematica
27 iunie - Afisarea rezultatelor (pana la ora 16)
27 iunie - Depunerea contestatiilor (intre orele 16-20)
28 iunie-30 iunie -Rezolvarea constestatiilor
1 iulie - Afisarea rezultatelor finale dupa constestatii

Sper ca iti sunt de folos.Si eu sunt clasa a VIII-a big grin

| gabriella12 explică (pentru crissmay):

Asta e calendarul examenelor, nu programa, dar mersi oricum happy

| crissmay a răspuns:

Aaa...scuze,m-am incurcat (: Programa o o poti gasi si in culegerile pentru evaluarile nationale

| LegoLegolas a răspuns:

Cred ca se aplica programa din 2011... Altfel ar fi trebuit sa se publice si pe edu.ro thinking