| madalinGL a întrebat:

Hei,TPU! Cine stie se se invata la ed. civica in clasa a 7-a? Funda pentru cel mai detaliat raspuns!

5 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Nu o sa faci mare lucru.Vei invata despre drepturile oamenilor, familie, tot felul de socitati la inceput.Din semestrul 2 vei invata tot felul de prostii legate de parlament, constitutie, legi. Funda?

| Northern a răspuns:

Noi la ora de civica faceam istorie.:]]Constitutie, drepturi, legi etc.

| TizZu15 a răspuns:

Despre constitutie si legi.

| alinanicoleta99 a răspuns:

Buna! este vorba de diferite drepturi, despre cetatenie, practicile democratice, statele moderne, constitutie etc. sper ca te-am ajutat :*

| cherry30 a răspuns:

Eu am terminat acum clasa a VII-a si pot spune ca inveti despre drepturile oamenilor, cetatenie, legi, constitutii etc.