| Ionut2143 a întrebat:

Nu sunt bun la engleza si anul acesta dau bac-ul...Desi engleza ii competenta, eu tot ma tem intrucat tot ne zice profesoara ca nu ne lasa in bac daca nu stim. As vrea sa stiu daca aceasta competenta la engleza poate fi picata? Adica "pica" elevii la aceasta proba? Mersi pentru raspunsuri!

4 răspunsuri:
| Ayanaaa a răspuns:

Sunt 2 probe oral si scris.
calificativele sunt incepator mediu si avansat respectiv A1 A2 B1 B2. pe baza la probele astea o sa fi punctat cu calificative.
daca iei bacul o sa iti dea o diploma in care sunt scrie aceste calificative...ele demonstreaza cat de mult cunosti limba engleza. dar nu o sa pici nimic. bafta

| YouTrustMe a răspuns:

La competente nu te pica nimeni. Nici nu te ajuta aproape deloc. Chestia e ca pe diploma de bac o sa iti apara acolo cat de ''avansat'' esti la engleza, iar angajatorul vede... si de aceea e mai bine e sa ai avansat decat mediu sau nu stiu cumwinking

| Ionut2143 explică (pentru YouTrustMe):

Da,dar de ex. daca te angajezi peste 10 ani, cine mai tine cont de acele calificative intrucat in 10 ani tu poti uita engleza sau chiar poti fi mai bun

| YouTrustMe a răspuns:

Pai dupa 10 ani o sa te angajezi pe baza unu CV.