| ItzyxD a întrebat:

Hei TPU, trec in clasa a9a si am aflat ca sunt la filologie dar nu stiu ce sa aleg ..filologie limbi moderne sau filologie jurnalism ..Imi spuneti si mie care e mai avantajos si ce materii se fac? Funda happy

2 răspunsuri:
| qLoveSmileღ a răspuns:

Daca vrei sa inveti limbi straine, alege filologie limbi moderne. Daca nu, alege filologie jurnalism. Tu alegi. :* Gandeste-te bine. :*

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Cum vrei tu. Depinde la ce facultate vrei sa dai dupa aia. Eu m-as duce la limbi moderne, pentru ca imi plac foarte mult limbilelaughing Acum, ce-i drept, daca nu ai talent la limbi nu prea are rost sa mergi. Dar e interesant. Si la jurnalism trebuie sa se merite. Cred ca e fain.

Bafta la ales! kiss