| Xander123 a întrebat:

Vreau sa va va pun o întrebare.
Dacă o colega trece pe primul semestru cu media 5 la un obiect iar pe al doilea cu 4, mai trece clasa? Mersi anticipat!
OFER FUNDA!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu reuseste sa obtina si in semestrul al 2-lea minim nota 5, va ramane corigenta si va fi examinata intro sesiune de examinarela toamna. Media anuala i se va incheia doar dupa respectiva examinare si va trece in anul urmator doar daca promoveaza exa, enul de corigenta. In caz contrar ramane repetenta deci va fi nevoita sa repete clasa nepromovata. Spor la invatatura!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie ca media anuală să fie de MINIM 5!
Deci, trebuie ca să "scoată" media minim 5 şi pe acest semestru, altfel rămâne corigentă pe vară sad

Toate cele bune!

| BeeBia a răspuns:

Daca e doar o materie, trece clasa dar trebuie sa dea corigenta in toamna la acea materie.