| uui a întrebat:

Hei! Vreau sa știu dacă este cineva care s-a transferat de la un liceu normal, profil uman la un liceu militar?
Cum a fost? Cum v-ați acomodat&integrat?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am auzit niciodata de asemenea transferuri fiindca ele nu sunt posibile, fiindca liceele militare au cerinte stricte de indeplinit: conditie fizica, analize medicale, probe sportive, toate sustinandu-se cu multe luni inainte de examele de admitere. In plus, sunt locuri limitate si odata ocupate nu se mai accepta alti noi veniti.