| Wakiri a întrebat:

Dupa cum bine stiti, zilele trecute a fost evaluarea nationala la clasa a 8-a. Intrebarea mea este: Cu cat credeti ca vor creste mediile de admitere la liceu ( eu zic cu inca 50 de sutimi fata de anul trecut). sunt destul de panicat momentan pentru ca am luat 8, 70 la romana si 10 la mate deci media dintre cele 2 examene este 9, 35, cu media din generala 10 inseamna 9, 51. Liceul la care vreau sa intru( si profilul) a avut ultima medie anul trecut 8, 57 si acum doi ani 9, 04. Credeti ca am sanse la acest liceu?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ai şanse să fi repartizat la acel liceu!

Mediile de anul trecut sunt ORIENTATIVE!
Probabil că, mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Toate cele bune!

4 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Intri sigur 100%, ai medie mare, eu zic sa te orientezi spre licee mai bune. Daca esti din Bucuresti poti veni in sincai, merita.Mediile vor creste cu maxim 20 de sutimi, clar

| Extraterestru2 a răspuns:

Da! Nu iti fie frica, nu cred ca o sa creasca media asa mult! Bafta!

| Wakiri explică (pentru Extraterestru2):

Mersi mult de incurajare!

| Extraterestru2 a răspuns:

@Wakiri. Ai intrat? ( daca nu te deranjeaza ca intreb )