| ILikeSummer a întrebat:

Heii, buna.
As vrea sa va intreb daca este bine ce am scris la examenul de evaluare nationala.
Exercitiul 2 subiectul 1.
Rolul semnului exclamarii in secventa:Asta-i!
Eu am spus ca accentueaza intensitatea sentimentelor si emotiilor.
Este bine cum am scris.?

Răspuns Câştigător
| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Eu zic ca ai scris perfect si... diriga mea este profa de romana si am intrebat-o si pe ea cum ai scris tu si mi-a raspuns ca ai scris fffffffffff bine...BAFTA! funda?

10 răspunsuri:
| doolsik09 a răspuns:

Eu am scris cevade genul:intareste idee de convengire a celor spuse.Eu cred ca e bine ce ai scris! fundita?

| Andiiiiiii a răspuns:

semneaza si tu petitia pentru acordarea celor 60 de sutimi, te rog http://www.petitieonline.com/......12/start/0

| Sakura1218 a răspuns (pentru Andiiiiiii):

Poti sa-mi dai mai multe informatii ...despre aceasta petitie

| Andiiiiiii a răspuns (pentru Sakura1218):

Sakura daca adunam peste 6000 castigam si la subiectul ala se va da maxim la toti

| Sakura1218 a răspuns (pentru Andiiiiiii):

Atunci să dăm sfadă în țară cât mai repede ^_^

| Hbl_Alle_1997 a răspuns:

Nu este bine. uitate in baremsad.

| ILikeSummer explică (pentru Hbl_Alle_1997):

Nu trebuie neaparat sa scrii ca in barem, macar raspunsurile sa se asemene intre ele.

| Hbl_Alle_1997 a răspuns (pentru ILikeSummer):

Si ti se pare ca seamana?laughing

| MorticiansDaughter a răspuns:

E bine si asa.
chiar daca in barem scrie altceva, mai jos scrie ca poate fi scris si altceva, dar sa fie corect. si cam asa am scris si eu si profu` de romana mi-a spus ca e bine... deci ai scris bine.
Bafta si la mate!

| ILikeSummer explică (pentru MorticiansDaughter):

Multumesc mult. Bafta si tie si note foarte mari.