| lollipopsS a întrebat:

Heii...cine stie sa faca comentariul poeziei In Gradina de Dimitrie Anghel plz raspuns!love struck

Răspuns Câştigător
| Just4Joker a răspuns:

Spui si tu... Poezia '' In gradina'' este o opera lirică deoarece autorul isi exprima direct,nemijlocit propriile idei, sentimente,trăiri prin intermediul figurilor de stil si al imaginilor artistice. Apoi comentezi personajele, ce caracterizare a fost facută, figurile de stil, imaginile artistice, etc. ai prins ideea? dacă da, fundă!