| IoanaSweet28 a întrebat:

Heii...sunt in clasa a 8 a si nu stiu la ce profil sa dau,.eu as vrea sa merg la Filologie...dar inca sunt indecisa:-s nu vreau sa merg la mate info. deci imi ramane filologia si bio-chimia.mai mult mi-ar placea filologia. deci, imi puteti da un sfat va rog?batting eyelashesdau fundahappy

Răspuns Câştigător
| anonim0852 a răspuns:

Daca iti plac limba romana si limbile straine du-te la filologie, dar sa ai in vedere ca vei studia si limba latina. Teza vei da la romana, engleza, latina si istorie/geografie.
Daca iti place biologia si chimia, du-te la bio-chimie. Alegerea iti apartine. Pe langa aceste doua profile mai ai o varianta si anume stiinte sociale.

2 răspunsuri:
| RobySz98 a răspuns:

Pai trebuie sa alegi ce-ti place tie, dar sa ai si o meserie bune de acolo.FA CE-TI SPUNE INIMA!

| IoanaSweet28 explică:

Multumesc pentru sfat. si da imi plac limbile straine si nu`mi place chimia. deci creca o sa aleg filologia. multumesc:*