| YouAreWhatYouRead a întrebat:

Heii, TPU! Am 13 ani si anul acesta mi-am propus sa citesc cat mai multe carti, insa nu genul Harry Potter [desi imi plac], adica fictiuni, ci alte genuri. Puteti sa ma ajutati? big grin

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Bună!
Mihail Drumeș este unul dintre favoriții mei.Îți recomand de Mihail Drumeș Scrisoare de dragoste, Invitație la vals.De asemenea o carte fabuloasă este Jane Eyre de Charlote Bronte. Poți încerca și Misterul celor șapte cadrane de Agatha Christie și-ți recomand și alte cărți scrise de ea.Bineînțeles că poți să încerci cărți de groază dacă dorești. Aaaa Bal mascat mai era calumea.Accabadora,Mătăniile...

| YouAreWhatYouRead explică (pentru zurick):

Mersi. O sa incerc sa le citesc. :*

3 răspunsuri:
| Duhovnicul a răspuns:

Incearca sa citesti romane politiste - asta daca iti plac.
Sunt cele ale autoarei Rodica Ojog Brasoveanu, mai ales colectia " Melania Lupu ".

Cianura pentru un suras
Buna seara Melania
320 de pisici negre

| diaac a răspuns:

Pai fictiuni sunt si romanele politiste happy
Iti recomand sa citesti jurnale de calatorii sau jurnalele memoriile unor autori.