| xDienuta10x a întrebat:

Heii TPU.As vrea sa imi recomandati ceva carti pentru copii de 12 ani nu vreau Cuoare inima de copil nici Amintiri din copilarie sau Ciresarii pentru ca le-am citit. Dar vreau sa fie de pe net, adica sa imi dati saite-ul de unde pot citi acea carte. FUNDA!

7 răspunsuri:
| Saddelyx a răspuns:

Eu iti recomand, Doi ani de vacanta si Insula Misterioasa de Jules Verne.Eragon de Christopher Paolini si Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian. Ultimele doua nu le gasesti pe net si nu sunt chiar pentru copii.Dar te asigur ca daca te apuci de Tara Duncan nu o sa o mai lasi din mana.Singura problema este ca sunt destul de multe volume.

| Bizantino a răspuns:

Deci cartea "Singur pe lume " care este scrisa de Hector Malot este incredibila, nici nu te vei astepta cum o sa se termine smug FUNDA:d Oricum eu te sfatuiesc sa o citestiwinking e o carte care-ti va placea big grin

| Tricker a răspuns:

Colectia "Harry Potter" este geniala.

| mrscry1 a răspuns:

Www.cartiaz.ro au vreo 90 de carti frumoase pentru copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Intră aici http://lecturirecenzate.ro/ În partea de jos a paginii ai o listă cu cărți recomandate pentru diferite vârste. Unele sunt povestite chiar pe site-ul acela. Succes! Mai poți intra și pe http://povesti-si-povestiri.blogspot.com/ unde sunt texte integrale.

| razvy123 a răspuns:

Mie mi-au placut extrem de tare,, Elevul Dima dintra 7a,, si,, Invitatie la Vals,, de MIhail Drumes. Invitatie la Vals o gasesti si pe wattpad.