| daniel01234 a întrebat:

Heii, TPU. As vrea sa-mi spuneti si mie niste idei despre cum ar trebui sa arate un portofoliu la fizica. Sunt clasa a 10-a si doamna ne-a zis sa dacem un portofoliu in care sa scriem/desenam ce am dacut pana acum.a zis sa fim creativi, sa nu cipiem exact cum este scris in caiet.

1 răspuns:
| Doinita95 a răspuns:

Un portofoliu la fizica trebuie sa contina mai intii foaie de titlu. Curiozitati, imagini la temele de teorie trecute, scheme si alte chestii care ar impresiona profesorul si ar face mai pe inteles continutul complicat al fizicii... Iar daca esti in clasele liceale cred ca ar fi binevenit si un experiment propriu care sa demonstreze unele teoreme sau legi... Cel mai important sa nu lipseasca ceva informatii din principalele teme studiate. Daca insa nu ai timp poti sa scrii temele intr-o forma mai restrinsa (nu cum este in caiet), adica cele mai importante momente.