| YouAreWhatYouRead a întrebat:

Heii, TPU! Ce note ați luat la examenele de Evaluare Națională?

42 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

9,10 la română şi 8, 70 la matematică straight face
Am făcut contestaţie.
Tu?

| YouAreWhatYouRead explică (pentru MadRaven):

Eu am luat 8, 95 la matematică și 9, 20 la română.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

2, si 3

| andrei1237 a răspuns:

Am luat 8, 60 la romana si 9, 20 la matematica.

| Lαrisα a răspuns:

9,30 la amandoua. happy

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Lαrisα):

Bravo! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| YouAreWhatYouRead explică (pentru MorcovMorcovescu):

O să îți răspund cu altă întrebare: Crezi că meriți? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| LSMM a răspuns:

La română s-au corectat foarte prost, din câte văd! S-au depus o grămadă de contestații la română, până și eu am fost nemulțumită de notă.
Nu înțeleg de ce...

| CinevaNou a răspuns (pentru LSMM):

Probabil majoritatea inca cred ca eminescu e scriitor contemporan.

| YouAreWhatYouRead explică (pentru LSMM):

Da, acum depinde și de ce profesor îți corectează lucrarea, pentru că eu mă așteptam să iau 8, 50 și am luat 9, 20. Dar, într-adevăr, sunt foarte mulți copii nemulțumiți de nota la română.

| LSMM a răspuns (pentru CinevaNou):

Ei, să fim serioși, am văzut copii din școala mea care știau ce e un scriitor contemporan și au luat note mici. Totuși, nu au dreptul să scadă atât de mult chiar și dacă ar fi scris cineva de Eminescu. E adevărat, au fost mulți, dar ce să le faci dacă la televizor se promovează nulitățile, în loc să fie invitați oameni de cultură. Așa mai auzeau și copiii de vreun "scriitor de ăla care există", vorba unui absolvent.

| LSMM a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

Nu mi se pare normal să existe diferențe de genul ăsta. Hai, să fi fost maximum 30 sutimi, dar nu 70, ca în cazul tău. La tine e bine că sunt în plus, că la mine a fost tot pe atât, dar în minus!

| vanessa63425789 a răspuns:

Eu cand am dat am luat la mate 9.50
si la romana 8

| lSarcastiquel a răspuns:

7.35 la mate si 8.10 la romana.tu cat ai luat?

| YouAreWhatYouRead explică (pentru lSarcastiquel):

Bravo. Eu am luat 8, 95 la mate și 9, 20 la română. big grin

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

9,70 la mate si 8, 95 la romana

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Serban_Andra_1999):

Felicitări!

| Serban_Andra_1999 a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

Multumesc! insa eu sunt destul de trista, pentru ca am vb cu profesoara si meritam mai mult la romana...

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Serban_Andra_1999):

Nu ai de ce să fii tristă..adică, ai luat note foarte mari.și, oricum. dacă faci contestație, există șansa să îți scadă din punctaj, așa că, eu zic să fii bucuroasă de notele pe care le-ai luat.

| Idc12345 a răspuns (pentru Serban_Andra_1999):

Esti din Bucuresti?

| Idc12345 a răspuns (pentru Serban_Andra_1999):

Am luat 8, 9 la romana si 9, 9 la mate.Sunt destul de multumit, la romana as fi vrut mai mult, dar asta e.Tu?

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Idc12345):

Oo, bravo. Eu am luat 8, 95 la mate și 9, 20 la română. Știu că puteam mai mult, dar..sunt mulțumită și de rezultatele astea. P.S. Da, sunt din București.

| Idc12345 a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

Si eu sunt din Bucuresti.In ce liceu vrei?

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Idc12345):

Vreau în Gheorghe Lazăr, dar mi-a ieșit media de admitere 9, 25, deci, nu cred că am șanse. Așa că, a doua mea opțiune e Matei Basarab. Tu?

| Serban_Andra_1999 a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

Mersi :*****

| Idc12345 a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

Si eu voiam in Lazar, dar am media 9, 47 si nu cred ca intru. Urmatoarele optiuni sunt Sincai si Spiru, macar in Sincai sa intru big grin

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Idc12345):

Sigur intri în Șincai. Și eu aveam opțiunea asta, având în vedere că este foarte aproape de mine, dar am înțeles că e foarte sever. Evident că mă duc la liceu ca să învăț din greu, dar nu mi-a sunat ok chestia asta. Oricum, sper să intri acolo unde îți dorești! big grin

| Idc12345 a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

Stiu,am auzit si eu ca e cam sever, dar mai ai si timp liber.Mersi mult, sa intri si tu unde iti doresti!:*

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Idc12345):

Mersi. :* De curiozitate, unde ai intrat?

| Idc12345 a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

In Sincai la mate-info big grin Tu?:*

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Idc12345):

Felicitări. :* Eu am intrat în Matei Basarab la mate-info. big grin

| Idc12345 a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

Mersi :* Foarte buna alegere! Felicitari si tie

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Idc12345):

Mulțumesc. :*

| PentruCaAutomobile a răspuns:

La matematica am luat 9, 15 iar la romana 8, 60 big grin. Eu am inceput sa invat doar din jumatatea celui de-al doilea semestru, la simularea nationala am luat la matematica 4, 50 iar la romana, nu stiu cum, dar am luat 8, 40 laughing

| OFataHoinara a răspuns:

Dapoi sunt suparata... 9.40 la matematica si 6.55 la romana

| YouAreWhatYouRead explică (pentru OFataHoinara):

E bine. măcar ai luat la matematică o notă mare. Felicitări!

| Nestii a răspuns:

Examene, bleah. laughing Bine ca am scapat de evaluarea nationala.

| ITdevil a răspuns:

Eu am luat 8, 40 la română și 9, 65 la matematică... Și am făcut contestații, fiindcă nu-mi convine deloc crying

| Alexiaaaaaaaaaa a răspuns:

10 la romana si 8.40 la mate, puteam mai mult la mate, macar de un 8.75. In final, sunt multumita.