| Swetlly122 a întrebat:

Heii TPU! Credeți că pot sa iau bacul? La mate lucrez cam in fiecare zi cate o lecție de pe YouTube și pot sa zic că înțeleg. Am timp? Sau la logica incep mâine pregătirea nu știu nimic, credeți că am timp? Și ce pica la română?

8 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu.

| aXy99 a răspuns:

Sigur ca ai timp. Nu te descuraja. Invata formulele la matematica, ideal ar fi sa le inveti logic, daca nu mai stii o formula, sa o poti deduce singura. La romana invata bine structura exrcitiilor de la S1 si invata o schema a comentariilor de la S3. La S2 ai nevoie de putina imaginatie. La logica e usor, cauta niste cursuri, poti sa inveti intr-o luna fara probleme.

| Carolina1972 a răspuns:

Sanse mici,fiindca dai la mate,depinde cat de bine te descurci la aceasta materie deoarece e insuportabila si grea, cel putin in ochii mei. La logic nu stiu fiindca nu dau la logica, iar la romana nu stie nimeni ce pica, nu te lua dupa tot felul de chestiuni ca pica aia si nu pica aia, is prostii. Invata comentariile si gata + mai faci teste, lucreaza mult si la subiectul 1, sa faci cel putin 40 de puncte din s1. Nu mai are rost acum sa te apuci sa inveti toate teoremele alea pentru subiectul 2, cu relatia dintre ideea poetica si mijloacele artistice sau rolul notatiilor fiindca is multe si cam greute si + valoreaza doar 10 puncte subiectul 2, deci eu zic ca mai bine inveti comentariile bine de tot, totusi valoreaza 30 de puncte + mai faci ceva din s1 si scoti 6 cel putin. Dar totusi, cam tarziu te-ai gandit sa te apuci, mai sunt 35 de zile pana la bac, trebuia sa te apuci serios macar la o materie, aveai timp sa inveti de un 9, din martie eu zic ca puteai linistita poate si de un 10, iar la celelalte 2 materii invatati de un 5, 6 nu mai mult. Oricum timp "mai este" dar nu asa mult, deci iti doresc bafta! Astea sunt sfaturile mele.

| laviniaaaaaaaaa a răspuns:

Nu are legătură cu raspunsul, dar vreau sa intreb ceva. La ce profil esti daca dai bac la mate si logica? Mult succes si spor la invatat!

| Swetlly122 explică (pentru laviniaaaaaaaaa):

Turism și alimentație filiera tehnologica. Mulțumesc

| laviniaaaaaaaaa a răspuns (pentru Swetlly122):

Mersi!