| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Sunt corigenta la mate si azi m.a ascultat profa si am luat 7. Dar in teza am luat 3 si mi-a zis ca nu am asa multe sanse sa trec si ca s.ar putea sa raman corigenta pe vara sad. Ea a zis ca o sa ma tot asculte si cand am intrebat.o pe colega mea daca mai pot trece cu 3 in teza a zis nu. Dar eu totusi cred ca oricat de rele ar fi unele note daca invat pot sa le indrept si pe cele rele. Chiar nu mai am nici o sansa sa trec? Profa a zis ca o sa ma mai asculte si eu cred ca daca iau note de la 7 in sus o sa-mi iasa media pana la urma si o sa trec. Eu totusi tin sa cred ca daca iau note de la 7 in sus pot sa repar ce am stricat si o sa imi iasa media chiar si cu acel 3 in teza. Voi credeti ca mai am sanse sa trec?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca vrei, poti!

| Lothar a răspuns:

Deci, daca n ai ramas o data pe vara in liceu inseamna ca l ai facut degeaba
Si eu am ramas corigent si n am patit nimic, asta te motiveaza sa inveti si oricum o sa te treaca in vara chiar daca stii sau nu ceva la mate
Oricum, teza e doar 25% din medie deci nu prea conteaza
Lucreaza acolo ca nu e asa complicata matematica, profesorii doar va sperie

| LoveYou7784 a răspuns (pentru Lothar):

Sunt in a7a. Eu vreau sa stiu doar daca am sanse sa trec si sa nu raman corigenta pe vara

| Lothar a răspuns (pentru LoveYou7784):

Deci tu chiar iti faci griji pentru clasa a 7 a?
Clasa a 7 a e nimic, vorbeste cu profa, imprieteneste te cu ea si mai lucreaza si tu putin ca sa ii arati ca ai bunavointa
O sa treci

| Katherine20 a răspuns:

Mă,am avut un coleg care într-un SINGUR SEMESTRU a luat 5 de 2 si n-a rămas pe vară laughing Dacă înveți, te străduiești, sigur o sa te treacă. Eventual o să-ți mai dea o notă de la ea ca să-ți iasă media(asta dacă meriți)
Chiar dacă rămâi pe vară, nu e mare scofală, oricum repetent nu rămâne nimeni, niciodată, poate în cazuri foarte rare.
Baftă! kiss

| gabyyyyy3333222444445566 a răspuns:

Logic ca o sa treci daca invetii si ai buna vointa.
Niciodata nu e prea tarziu pentru a indrepta unele greseli :*

| LoveYou7784 a răspuns (pentru gabyyyyy3333222444445566):

Chiar crezi? Nici macar profa nu imi mai prea da sanse desi mi-a zis ca o sa ma mai asculte. Si din cate am auzit azi nu se prea poate trece cu 3 in teza. Eu m.am gandit doar ca daca iau note mai bune si invat mai mult o sa fac sa imi iasa media si o sa repar tot dar nu stiu daca e o idee buna.

| gabyyyyy3333222444445566 a răspuns:

Da uite si eu am luat 5 in teza dar am un 7 si un 8
Si daca nu vrea sa te mai asculte roag-o pe mama ta sa vina sa vorbeasca cu ea ar trebui sa inteleaga

| LoveYou7784 a răspuns (pentru gabyyyyy3333222444445566):

Pai, de ascultat a zis ca ea ma asculta daca vreau. Da mi-a zis ca nu prea am sanse cu acel 3. Eu doar m.am gandit ca daca iau note bune o sa repar tot dar nu stiu daca e bine ce gandesc

| gabyyyyy3333222444445566 a răspuns:

E bine nu o sa ramai corigenta bafta :*