| NoBoDy_9430 a întrebat:

Eu am numai note de 9 si 10...si una de 8big grindar intamplarea a fost ca la teza la mate am luat 5(nu ma pricep la mate nici sa ma omori). La matematica mai am un 6laughing
De ce nota as mai avea nevoie la matematica, ca sa nu raman corigenta?

13 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Un 8 un 7

| ChocaholicBi a răspuns:

Depinde de ce note ai acum, daca ai sase in teza nu ramai corigenta. Funda?

| juniper a răspuns:

Asta e problema mea, la info am note mici (6 si 6 in teza) si la mate in teza am luat 9, apuca-te de meditatii sau daca nu, atunci in vacanta ia totul de la inceput, incearca sa le intelegi, fi atenta la fiecare lucru, si cel mai mic detaliu este important.

| ColorfullColors a răspuns:

Pai cu notele astea iti iasa 5 media. Deci treci.
Dar nu iti ajung notele. Deci daca ai mai lua sa zice un 4 si un 5 ti-ar iesi tot 5.
Hai sa zicem, in cel mai rau caz, ca iei doi de 4. Atunci media iti iasa tot 5.
Da' oare iti trebuie 4 note la mate? Sa vadem daca mai iei 3 de 4laughing. Media iti iasa tot 5.
laughing Eu nu cred ca trebuie sa iti faci griji in privinta corigentei...

| ColorfullColors a răspuns:

Poti sa calculezi si tu: asa se face media cu teza:
aduni notele si le imparti la nr lor. (deci media aritmetica).
Pui nota din teza de 3 ori si aduni cu media notelor. Imparti la 4
Asta e merdia notelor cu teza cu tot big grin

| pinkLife4me a răspuns:

Pai ar trebuie sa te duci la meditatii, sieu ma duc si mereu imie frica dar acolo te inv multe si esti cum mai multi copii si de note iti mai trebuie note mai marirolling on the floordaca vrei sa treci participa la concursuri ca sa iti dea un 10 sau ceva d genu

| Michidutsa a răspuns:

Si cu 5 treci.happy. Ti-ar iesi 5, 37 cam pe acolo.

| IoanaJoker a răspuns:

Presupun ca un 10 laughing.

| FaraNume_7993 a răspuns:

Momentan nu esi corigenta! Dar ai grija ce note mai ieilaughing
(Nici eu nu ma pricep la matelaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

7, 5+6+7=18, 18:3=6 asa ca cea mai mica nota ar trebui sa fie 7

| coco514 a răspuns:

Pai nu esti corigenta momentant adica nah poti sa iei si un 4 si dupa numa 5 pe linie ca tot treci

| Mitsuki a răspuns:

La matematica iti trebuie 3 note, cel putin, deci s-ar putea sa te mai asculte in oral si sa iti dea inca o nota. Dar pentru a ramane corigenta trebuie sa ai medie sub 5, media aritmetica se face asa:
(5+6): 2= Cam media 5...
Cu 5 treci happy.
Dar eu te sfatuiesc sa o /il rogi sa te asculte dupa vacanta, si sa iei 10.
Atunci (10+5+6):3= Media 7
Succes!

| RocK_5071 a răspuns:

Tu esti ca minelaughing mai visatoarelaughing si eu am la fel.note in general mari. poate si la mate aveam probleme.happy dar am noroc cu un super diriginte:-J dar eu am probleme la fizicalaughing am numai 6I don't want to see acum sa ti rasp la intrebarerolling on the floor nu ai cum sa ramaitongue media trebuie sa fie minim 5thinking si u ai 5thinking dar trebui sa mai iei notethinking multa baftaaaL*