| MadalinaElenaaaaa a întrebat:

Heiii, dau fundita pentru cel mai bun rasp, ...si cel mai rapid. am fost la olimpiada de romana - faza locala si am luat 92.5 puncte din 120 si nu stiu daca m-am calificat sau nu. Stiti cumva cate puncte trebuie sa iei sa te califici, sau este in functie de notele celorlalti, ceva de genul se califica primii x elevi? nu imi pot suna doamna profesoara de romana la ora asta, ..deci va roooog, rasp cat mai rapid. :* :* multumesc :3

Răspuns Câştigător
| paulpetrolistu a răspuns:

De obicei daca ai peste 90 te califici! si oricum nu conteaza ca e "tarziu"la ora 9, tu poti sa suni daca ai nevoie

6 răspunsuri:
| MadalinaElenaaaaa explică:

Va multumesc frumos la toti. Am trecut, se califica cei cu peste 80 de puncte( anul acesta) :*

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai minim 100 puncte!

"Art. 18 Calificarea elevilor la etapele Olimpiadei este condiționată de obținerea unui punctaj minim de 100 de puncte pentru elevii de la şcoli cu predare în limba română şi de 85 de puncte pentru elevii de la şcoli cu predare în limbile minorităţilor naţionale." - SURSA = Regulamentul de la linkul :
administraresite.edu.ro/index.php?module=uploads&func=download&fileId=18558

Toate cele bune.

| andrei1237 a răspuns:

Eu am fost la olimpiada si trebuie sa iei peste 100 ca sa te califici mai departe (adica la faza judeteana).

| Florinaa123 a răspuns:

In orasul meu se califica primele 3 punctaje pe clasa. Deci, cred ca peste tot se procedeaza la fel, asa ca, conteaza punctajele celorlalti.

| chiriches15 a răspuns:

Te califici cu minim 90 de puncte

| MissAnonimus a răspuns:

Nu cred, eu am fost anul trecut si s-a primit doar de la 100 in sus. Oricum..Bafta happy