| ριтιq a întrebat:

Heiii, poate o sa ma judecati fiindca de abia sunt clasa a 9-a.dar o sa intelegeti. Eu as dori sa urmez facultatea SNSPA-Comunicare si relatii publice. As vrea sa stiu daca se iese ceva de acolo...sau macar daca este frumos..nu vreau sa ma duc undeva unde nu voi face fata. Si pun intrebarea aceasta acum deoarece eu sunt pr prof. inv-educator, si ma gandesc daca nu cumva ar trebui sa ma duc pe filologie sau s-s? :d Fundaaa

1 răspuns:
| Biiskrem a răspuns:

Sora mea e la facultatea asta, are 20 de ani, deci e anul II. La liceu a fost la filologie și s-a hotărât în ultima clipă în privința facultății.
Da, este frumos. Din ce am văzut eu, are 2 cărți intitulate „Istoria comunicării". A fost la diferite interviuri și e încrezătoare.
Nu știu exact ce devii după facultatea asta, dar stai liniștită că nu rămâi în aer. happy

Uite câteva titluri din caietul ei.
„Metode de cercetare în științele sociale."
„Cunoașterea comună și cunoașterea științifică. Cauzalitate și ipoteze."
„Marketing internațional"
„Publicitate în medii digitale. Mituri despre virale."
Are pe acolo tot felul de sheme interesante.

Eu zic să nu te grăbești, mai ai timp destul. Poate te răzgândești, găsești ceva mai bun, mai plăcut și mai potrivit pentru tine.
Baftă.