| DemyLovato a întrebat:

Heiii. Sunt in clasa a8-a si la sfarsitul anului scolar o sa dau examen de capacitate... As vrea si eu sa stiu cum as putea lua macar 7 la matematica, pentru ca nu ma descurc prea bine. Ce ar trebui sa fac? Primele 2 subiecte perfecte? Si ce ar trebui sa invat ma exact? happy Si ce pot face sa nu am emotii in sala de examen?crying Eu ma emotionez si uit tot... Si in plus ca e primul meu examen.crying Va rog, spuneti-mi niste sugestii despre examenul asta.crying

4 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Si eu dau anul asta I don't want to see Pai...ca sa iei nota 7 trebuie ori sa faci subiectele 1 si 2 perfecte ori sa faci 1 perfect si jumatate din 2 si 3. Bafta! Si tu ai simulari marti si miercuri?

| maria6 a răspuns:

Rezolva de aici cel putin pana la nota 7. Ai punctajul trecut pe modele.
http://subiecte2014.edu.ro/2014/evaluarenationala/modeledesubiecte/

| Mihai_Maharea_1968 a răspuns:

Ia o carte si rezolva ceea ce s-a dat in anul trecut. Problemele sunt asemanatoare, invata logic de ex volumul unei piramide=aria bazei ori inaltimea impartit la 3 apoi vezi ce este baza patrat, triunghinu invata haotic incearca sa le intelegi.