| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Aş avea nevoie de câteva recomandări din partea voastră. Îmi place la nebunie să citesc şi aş vrea să îmi spuneţi nişte cărţi pe care le-aţi citit şi care v-au şi plăcut. Să fie Romance, dacă se poate. Mulţumesc frumos! happy

2 răspunsuri:
| BogdanS a răspuns:

-Invitatie la vals (Romance) : nu imi placeau asfel de romane insa dupa ce l-am citit pe asta mi-am dat seama ca sunt si romane de dragoste foarte bune
-Zece negri mititei (Politist) : este scris de marea autoare Agatha Christie si pe mine m-a dat pe spate.L-am citit pe nerasuflate.Mi-am dat seama ca romanele politiste sunt chiar foarte bune.
-Enigma Otiliei (Romance) : mi-a placut insa nu m-a dat chiar pe spate.Are 500 de pagini dar merita citit.
Cam atat m-a impresionat din ce am citit pana acum.Am citit destule carti bune insa pe mine nu m-au atras asa de tare.Chiar te rog sa-mi faci si tu niste recomandari.

| drobota a răspuns:

Mandrie si prejudecata - Jane Austen, Contele de Monte-Cristo, Jane Eyre - Charlotte Bronte, Litera stacojie - Nathaniel Hawthorne, Quo Vadis - Henryk Sienkiewicz, Pe aripile vantului - Margaret Mitchell, etc.