| Kanda22 a întrebat:

Bună lume
Îmi place foarte mult sa citesc și as vrea dacă știți și sunteți drăguți niște cărți bune de citit
Am trecut recent printr-o despărțire el iubea mai mult banii decât fata care îl adora
Știți cuma cărți de genul?
În care 2 se iubesc dar el alege banii, deși fata dorește doar dragostea lui?
Va mulțumesc frumos ????

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Asta ar insemna sa alimentezi prin ce ai trecut, nu mai bine te orientezi spre alte zone? Si eu tot prin asta trec recent si te inteleg, dar evita orice iti aduce aminte, nimic altceva in afara de pozitivitate nu ar trebui sa fie in jurul tau, atat din interiorul tau, cat si din exteriorul tau, eu sunt pasionat de sport, m-am apucat la modul profesionist de sport, e un beneficiu, tie iti plac cartile, cauta carti care sa iti ofere stari de bine daca cititul e pasiunea ta, raspunsul a fost cu totul altul fata de ce ai intrebat, dar am zis sa las o sugestie totusi, iti urez succes!

| iulianr a răspuns:

Nu știu cărți de acest gen, dar cred că nu ar fi tocmai potrivite pentru situația în care te afli. Cred că mai bine ar fi să citești cărți care să nu îți amintească de momentele prin care ai trecut. Oricum, eu îți recomand: În căutarea oii fantastice, Bătrânul și marea, Tatuatorul de la Auschwitz.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Nu poți cumpăra Niciodată pe lumea asta da ( Niciodată) fericirea Adevărată cea
( Adevărată cu Adevărat) nici bani și nicio bogăție nu poate cumpăra ( Fericirea Adevărată pe lumea asta )

Cine crede ca poți cumpăra Fericirea Adevărată pe lumea asta cu bani se înșeală groaznic de rău groaznic.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Ori nu știe ce este Fericirea Adevărată cu Adevărat.

| ManulMario a răspuns:

Tata sarac tata bogat