| aandrei1312 a întrebat:

Hello,

Daca renunt la facultate(taxa anul 1, am platit prima transa si mai ramanea a doua o transa de platit, adica trebuia platita pe 10 luna asta), o sa trebuiasca sa platesc si a doua transa? Ce se intampla daca nu platesc?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca renunti acum, nu mai platesti nimic, iar daca nu platesti, vei fi exmatriculat pentru neplata facultatii.
Ideal si onorabil este sa anunti ca nu mai vrei sa continui facultatea si sa-ti inchei socotelile, retragandu-te, decat sa te faci de rusine ca nu vrei sa platesti, sa te stie toata grupa ca esti rau platnic si sa fii in final exmatriculat din cauza asta.

| aandrei1312 explică (pentru Violleta2022):

Tu vezi ce ai scris?

| Violleta2022 a răspuns (pentru aandrei1312):

De ce, este prea dificil pentru tine sa intelegi ce ti-am scris?

| Standt a răspuns:

Daca nu platesti, nu mai poti continua facultate. Dar inteleg ca tu oricum vrei sa renunti.