| SanDARA22 a întrebat:

Hello Everyone!^.^ Am nevoie de putin ajutor >>. O sa am in curand ora deschisa la Mate [groaznic] si Diriga a zis sa facem o compunere scurta despre Triunghiul Isoscel[ cu toate definitiile lui. cu mediana bisectoare ce este si inaltime etc.]. dati-mi si mie idei va rog :]!

Răspuns Câştigător
| Deutsssa a răspuns:

Pai poti face asa :

Triunghiul isoscel :

1. def : (si dai definitia)
mediana: si dai def
...si asa mai departe...
iar acolo unde dai definitiile medianei faci un triunghi isoscel unde trasezi mediana.si la celelalte la fel.asta ar cam fii un fel de proiect dar merge sa o faci sub forma de compunere.