| BountyLoverXD a întrebat:

Hello! Stiti, trebuie sa fac la romana ceva sceneta cu niste colegi, sunt cls 8, dati-mi idei, sa nu fie Domnul Goe sau Vizita, ca astea le-am mai facut big grin

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Sunteti cam mari pentru Goe sau Vizita. Ar fi un lucru cu adevarat fain sa invatati poezia El Zorab, sa aveti un povestitor si doi actori.Dar e mult de invatat, poate mai scurtati din strofele lui Ben Ardun. Ah, si aveti nevoie de un cal:)) Vedeti voi cum il faceti.
http://www.romanianvoice.com/poezii/poezii/elzorab.php

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Folositi/va toata imaginatia, pentru a creea.

| Madutzza98 a răspuns:

O scrisoare pierduta de I.L. Caragiale sau incercati sa inventati voi una big grin

| Idle a răspuns:

Incearcati sa inventati voi una. happy