| Puffu a întrebat:

Hello TPU. Am revenit si eu cu o mica intrebare. Trebuie sa fac impreuna cu niste colegi o sceneta care sa arate Autoritatea in familie. Dati-mi si mie cateva idei, deoarece nu stiu deloc ceea ce sa fac. Multumesc mult! Dau fundita, inteligent, si tot ce mai doriti :*.

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Prezinta o sceneta dintr-o familie obisnuita din care sa evidentiezi autoritatea tatalui fata de copiii sai, acestia incat sa nu-i iasa din vorba tatalui, spunandu-le sfaturi demne de un tata autoritar.Bazati-va si voi mai mult pe creativitatea voastra, a fiecaruia.

1 răspuns:
| stefangeles a răspuns:

Fa o scena clasica romaneasca, femeia face mancare acasa copii isi fac temele sau se joaca si vine tatal rupt de beat si isi bate femeia si isi inchide copii in beci asa ca el este autoritar laughing

e cam la panarama laughing

a2-a varianta face-ti ceva care sa cuprinda autoritatea parintilor asupra copiilor eu stiu cum un parinte isi pedepseste odrasla ca a luat o nota mica sau ceva de gen big grin

sper ca v-am ajutat