| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU!
Ce ziceti de programul FLEX? (cel care te duce in USA un an si sa faci scoala acolo)
1. E sigur?
Am vazut ca e organizat de Ambasada USA din Romania si nu stiu.
2. Daca iau bursa, viza o iau sigur?
- Daca s-a inscris cineva in programul asta. Ce etape a trebuit sa parcurga? A fost un fel de examen? Vreau cat mai multe raspunsuri, dau funda!

Răspuns Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

1. Informatii in detaliu despre program gasesti in brosura din link -ul :http://americancouncils.ro/programe/flex/
2.Daca vei obtine bursa, vei obtine si viza.
3. Raspunsuri la intrebari frecvente gasesti in link: http://americancouncils.ro/programe/flex/qa/

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Cel mai bine cauti pe Facebook oameni sau grupuri pe subiectul asta sau daca ai intrebari scrii direct celor de la program. Aici nu o sa gasesti. Viza nu ti-o asigura nimeni. Trebuie sa stii limba si sa-ti iei interviul de viza (care e foarte usor dar daca nu stii engleza nu o sa-ti dea nimeni viza). Cat despre restul nu te pot ajuta...
Bafta oricum.