| xMeAndMySelfx a întrebat:

Hello TPU! incepe scoala si ma intrebam daca manualele trebuie sa le cumparam sau le primim de la scoala in clasa a treia le-am primit de la scoala acum sunt a 6 sea astept raspunsuri rapide! funda

Răspuns Câştigător
| hitman01 a răspuns:

Buna da intr-adevar manualele prin lege trebuiesc distribuite gratuit de scoala, insa la noi in Romania s-ar putea sa ai surpriza sa nu le primesti chiar pe toate sau daca le primesti vor arata intr-o stare oribila
Oricum nu trebuie sa cumperi mai mult de 2 maxim 3 cartii sper ca ti-am fost de ajutor

| xMeAndMySelfx explică (pentru hitman01):

Mersi mult chiar miai fos de ajutor

4 răspunsuri:
| Biu90 a răspuns:

Din cate stiu pana in clasa a 8-a o sa le primesti gratis.

| Luiza45 a răspuns:

Legea zice ca pana in clasa a 10 a manalelese primesc de la scoala deci ar trebui sa le primesti.

| rockellmy35 a răspuns:

Ca sa fi sigur iti spun eu ca o sa le primesti de la scoala dar la unele materii nu sunt suficiente manuale si s-ar putea sa trebuiasca sa iti cumperi macar un manual. Daca ai noroc, nu.O sa vezi atunci.Eu acum trec in a7-a sa stii ca a6-a nu e grea e putin agitata dar nu grea.Trebuie sa inveti si va fi ok.happy