| PionInJoculVietii a întrebat:

Hello, TPU! Tocmai m-am uitat e baremul de la mate de la evaluarea nationala si la problema 1, subiectul iii, la arie totala am scris alta formula: Atotala= 2 ( ab+bc+ac), unde a, b si c sunt laturile paralelipipedului. Formula asta ne-a zis-o profa sa o scriem. Din pacate, pe barem scria cealalta formula. Ma depuncteaza?

Răspuns Câştigător
| andreix2c a răspuns:

Normal ca nu. Atata timp cat raspunsul este corect nu iti scade.

Citez din barem:

,, Pentru orice soluţie corectă, chiar dacă este diferită de cea din barem, se acordă punctajul corespunzător.''

4 răspunsuri:
| BlackChocolate1 a răspuns:

Cred ca era SUBIECTUL al III-lea, exercitiul 2, nu 1.Formula era: 2(L*l+L*h+l*h)...si nu cred ca ti-a dat acelasi rezultat(208) cu formula pe care ai scris-o tu! Deci, nu cred ca iti da vreun punct.Si cum adica profa v-a zis sa scrieti asa, vi s-a spus la Evaluare Nationala?!

| Cupcake666 a răspuns:

Nu absolut deloc, doar in cazul in care ai scris ceva gresit in formula
eu stiu formula astfel: 2(Lh+lh+Ll)
este aceeasi corect?winking

sper ca te.am ajutat... fundita? big grinD

| nextmt a răspuns:

Daca e corect nu te depuncteaza happy
Tot ce e corect se puncteaza, chiar daca ai folosit alta forumula.

| patricia1399 a răspuns:

Si eu am scris aceeasi formula ca tine... sper ca nu ne depuncteaza...Nu cred ca ar avea de ce daca ti-a dat rezultatul bine