| Lolittaa a întrebat:

Hellpp mee! maine am teza la romana cum pot retine mai bine ceea ce am invatat pentru ca pana maine uit totul (fundita)

Răspuns Câştigător
| mistikk a răspuns:

Pai invata cu cap si eu de obicei invatam seara si chiar daca nu retineam totul noaptea ma gandeam numai la lectie si dimineata stiam tot crede-ma merge sper sa te ajute si pe tine :*

4 răspunsuri:
| madia a răspuns:

Relaxeaza-te, nu te gandi ca dai maine teza, incearca sa citesti cand mai calm.
Citeste de cateva ori ce ai invatat, apoi scrie pe o foaie ce ai retinut, apoi corecteaza-te si reciteste ce ai gresit.
Bea un ceai.
Daca ai mananca putina ciocolata, iti va lua emotiile.
Bafta maine!

| Lolittaa explică:

Msi mtt ...am luat 9 deci msi msi nici nu voiam sa iau mai mult kiss

| adesp12 a răspuns:

Nu te stresa. si invata fara sa tocesti. Citeste odata cu foarte multa atentie. Dupa ce ai citit, incearca sa notezi pe o hartie ce ai retinut. Ceea ce ti se pare ca nu ai retinut, mai citeste odata!

| papooshyka a răspuns:

Am eu un raspuns, deci nu stiu daca te va ajuta cu ceva, dar pe mine ma ajuta mult.de obicei nu invata seara ca esti foarte obosita.cind te scoli de dimineata incearca sa mai citesti o data tot si vei retine.la mine merge