| anonim_4396 a întrebat:

Salut maine am teza la romana ce sa fac ca sa pot retine mai bine toate lectiile?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Cumpara niste betigase parfumate (da nu cu droguri sau cu opium, doar cu flori simple, ca garoafele) si izoleaza-te intr-o camera unde sa nu te deranjeze nimeni, aprinde vreo 3-4 betigase si incepi sa inveti. Grija mare daca esti alergic! Se va face ceva fum de la bete in acea camera, dar pe termen lung acel fum e toxic, asa ca sa nu stai mai mult de 30 de minute in acea camera, apoi sa ventilezi bine tot spatiul.
METODA ASTA FOLOSESTE-O DOAR LA TEZA SAU LA TESTELE IMPORTANTE CA ALTFEL E FOARTE DAUNATOR LA SANATATE DACA INCERCI PREA DES. DOAR DE 3-4 ORI PE AN!
In rest la lectia de zi pune mana pe carte si invata daca nu ai memorie fotografica sau daca nu retii prea bine ia niste vitamine.
Sper ca te-am ajutat, dar te rog mare grija la betigase sa nu le utilizezi decat de vreo 3-4 ori ori pe an si sa fie SIMPLE. Le poti cumpara de la un magazin naturist cu vreo 3 lei.

| anonim_4396 explică (pentru OnuOnulică):

Si ajuta asta?

| OnuOnulică a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este o metoda mai ciudata dar da!

| anonim_4396 explică (pentru OnuOnulică):

Daca sunt toxice de ce se mai fabrica

| anonim_4396 explică (pentru OnuOnulică):

Bine multumesc.papa

5 răspunsuri:
| MissDevilish666 a răspuns:

Bună.
La teză nu se învață într-o zi. Recapitulează.
Ca să reții mai bine lecțiile fii atent în clasă, învață până știi la perfecție și fă cât mai multe exerciții.