| Gabriello02 a întrebat:

Help!, nu pot sa inteleg functiile(matematica), cine mi le explica?

Răspuns Câştigător
| BlaaBlaa a răspuns:

Http://www.didactic.ro/materiale-didactice/1000_functii-clasa-a-8-a (trebuie sa descarci fisierul)

7 răspunsuri:
| BlaaBlaa a răspuns:

Pai Functii este un capitol foarte mare... ai lipsit la TOT? Pentru ca nu are cum sa lipsesti chiar de la toate lectile pentru ca alea nu se fac intr-o singura ora. Sunt functii de gradul intai, doi, lineare, cu multimi finite, cu valorii in R, egale si trebuie sa faci si sistemul de axe ( s-a facut in a 6 a sistemul de axe ), reprezenare cu ajutorul tabelului si a diagramelor... as fi vrut sa te ajut dar este un capitol prea, prea mare sad

| Gabriello02 explică (pentru BlaaBlaa):

Macar poti sa imi dai un site unde gasesc notiuni mai detaliate despre functiile de clasa a 8-a? Please.

| Gabriello02 explică (pentru BlaaBlaa):

Mersi de raspuns, ma poti ajuta cu sistemele de ecuatii de gradul I cu 2 necunoscute: http://www.tpu.ro/......eri-funda/

| ellaaaaaaa a răspuns:

Mai exact care functii? gradu 1, 2 proprietati sau ce?

| Gabriello02 explică (pentru ellaaaaaaa):

Cele ce se invata in clasa a 8-a, am lipsit de la scoala in saptamana in care lea predat profa.

| Gabriello02 explică (pentru ellaaaaaaa):

Deci ma poti ajuta?

| HeiTu a răspuns:

Nici eu nu le înţeleg. am lipsit 2-3 săptămâni şi nu am cum să ştiu... plus că mâine mă ascultă la astea şi habar n-am deci am cam încurcat-o laughing)