| deya10 a întrebat:

Help! vreau si eu sa aflu cu ce se ocupa cei de la relatii internationale siin ce domeniu ar trebui sa profesez, adica profilu help 1 mersi!

3 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Mai deya daca scrie relatii internationale cam ce poti face? logic ca vei colabora cu firme din afara trebuie sa stii min 2 limbi straini cel putin bine daca nu fluent si poti activa in mai multe departamente. Insa in Ro nu prea exista relatii internationale pentru ca se fura mult si se munceste romaneste

| deya10 explică (pentru RazzyFUnik):

In ce departamente exemple va rog!

| RazzyFUnik a răspuns (pentru deya10):

Import export, secretariat, PR, resurse umane etc