| anonim_4396 a întrebat:

Hey all. as vrea si eu niste replici tari dar nu injuraturi. ci niste replici destepte care sa-i faca pe anonimi carora le`o adresez sa taca. sa ramane fara vorbe. cine stie il rog frumos sa ma ajute pentru ca ma mare nevoie de ajutorul sau. fundita +multumiri sincere big grinwinking :*:* scuze de categorie puppy dog eyes big grin

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Foloseste-te de citate.Sunt foarte bine gandite si vin ca o definitie pentru orice.
Memoreaza astea de exemplu :
In cazul in care intalnesti oameni care vorbesc mult si prost, poti spune : Omul înţelept nu spune tot ce gândeşte, dar ce spune, gândeşte.
Sau asta : Un om care tace face o impresie mai bună decât unul care vorbeşte.

Pentru cei care nu stiu sa respecte : Respectându-te pe tine însuţi, impui respectul celorlalţi.

Pentru cei care se plang : Mai bine să fii invidiat decât compătimit

Pentru cei care sustin ca sunt modesti : Modestia este calitatea celor care nu au calităţi.

Pentru cei care se lauda : Valoarea ta constă în ceea ce eşti şi nu în ceea ce ai.

Pentru cei needucati :Natura ne aseamănă. Educaţia ne deosebeşte.

Sau, aleatorii:
Fiecare lucru are frumuseţea lui, dar nu oricine o vede.
Mulţi trăiesc viaţa, puţini însă o pricep.
Buna creştere constă în a ascunde cât de multe gândim despre noi şi cât de puţin ne gândim la celălat.

6 răspunsuri:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Uite una pe care imi place so folosesc idiot sau prost cu diploma de retardare profesionala-p sa ramana afis cand o sa le spui si no sati ma zica nimic

| elenyss a răspuns:

Oamenii in general au replici la orice. Se pare insa ca cea ramasa fara replica esti tu... Foloseste-ti imaginatia, dar intr-un mod inteligent.

| negru30 a răspuns:

Sa stii ca si cu un gest reusesti - ha ha ha - nu se pot scrie replici aici - vom fi raportati - am scris raportati nu reportati ha ha ha

| soupflood123 a răspuns:

De obicei cand gandesti obiectiv si cu voce tare, apar cele mai interesante replici.

| ricoset a răspuns:

Cand vorbesti cu mine ridica 2 degete sau cand vorbesti cu mine ridicate in picioare sau iti pute beciu

| negru30 a răspuns (pentru ricoset):

Lasa-l - fie-ti mila de el - poate mananca bataie si inainte de sarbatori