| Thesecretgirl2005 a întrebat:

M-am saturar de chestia asta. Doar pentru ca sunt mai de treaba, mai timida si mai iertatoare sunt batjocura clasei. Am prietene din alte clase, nimeni nu are nimic cu mine cu exceptia celor din clasa. Imi pun tot felul de porecle, ma jignesc, rad de mine si chiar nu mai suport. Anul viitor trec la liceu si sper sa fie mai bine, insa mi-e teama ca voi pica cu unul cu care am mai fost in clasa sau ca ceilalti imi vor face la fel.

As vrea niste replici tari, care sa-i faca sa taca si sa ma lase. Sau niste sfaturi. Chiar am nevoie!

1 răspuns:
| Aimwork a răspuns:

Vrei un sfat?

Fa ceva pe ei! Nu ai nevoie de replici ca nu te cobori la nivelul lor! Stai in banca ta (la figurat, nu fi emo) si lasa.i sa.si bata capul ca prostii in timp ce tu ii ignori.
,, Caini latra, ursul merge si cu ei la *** se sterge'' in caz ca nu te.am convins xD
Liceul e interesant. inveti ca majoritatea sunt idioti si nu ii vei suporta oricum. Tot ce conteaza e cat le dai tu voie sa te afecteze. si asta s aplica la orice in viata.tu decizi cat te afecteaza!