| bikergirlr6 a întrebat:

Hey! Am si eu o intrebare. De la filologie se poate merge la facultatea de informatica? happy

Răspuns Câştigător
| Linilerei a răspuns:

Da, dar la filologie faci noțiuni de operare ( office spre exemplu ), iar la mate info spre exemplu te învață C++, programare și chestii de care ai nevoie la Informatică dacă mergi la facultate.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, nu are mare importanta profilul liceului, doar ca un profil real te-ar ajuta putin. Numai bine!

| Linilerei a răspuns:

Poți, doar că ai multe chestii de învățat pe parcurs. Ar fi o soluție să exersezi. Să înveți anumite noțiuni spre exemplu.

| bikergirlr6 explică (pentru Linilerei):

Dar fac informatica 2 ore/saptamana.

| Linilerei a răspuns (pentru bikergirlr6):

Da, dar la filologie faci noțiuni de operare ( office spre exemplu ), iar la mate info spre exemplu te învață C++, programare și chestii de care ai nevoie la Informatică dacă mergi la facultate.