| Idc12345 a întrebat:

Hey,azi am dat simularea la romana si la un exercitiu trebuia sa scoatem un epitet din text. Eu am zis doar "metalic" iar in barem zicea "cerul metalic".Imi vor scadea?

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Ti se vor scadea 3 puncte din 6 din respectivul exercitiu, trebuie sa scrii toata secventa, eu am scris si versurile in care apar epitetul si repetitia, pentru siguranta. big grin
O seara buna si succes maine!

| Idc12345 explică (pentru alexs99):

Sper sa imi dea macar 4, 5 ca am zis jumatate de epitetlaughing

| Sakira9876 a răspuns:

Da normal fiindca metalic putea fi orice niciodata sa nu il iei singur fiindca o sa te intrebe ce era metalic si vezi tu epitetul era : cerul metalic na asta e se mai intampla la emotii dar fii atent ca la examen dintr-o prostie din asta... scade