Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Hey! Ce conditii trebuie sa indeplinesti pentru a intra in programul de schimb de studenti?!

7 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Medie mare si engleza buna

| Storm1X a răspuns:

Cred ca ar trebui sa existe ceva informatii pe la secretariatele scolii sau poti sa incerci pe edu.ro

| Monika12 a răspuns:

Existenta unor informatii suplimentare .....Note bune ...Studierea mai multor limbi mai ales Engleza

| Nicu999 a răspuns:

Pai note forte bune nota la purtare 10 si scoala ta sa aiba parteneriat cu ceva scoala straina

| IvanTudorel a răspuns:

Trebuie sa stii destul de bine engleza si scoala ta sa participe la acest program

| AceAlchemist a răspuns:

Din cate stiam, trebuia sa ai media din facultate primul an (din al dolea se poate aplica) peste 8 si cunostinte de engleza destul de decente, intrucat dai un examen la engleza si ti se va pune nivelul (B1, B2 etc). Sper sa nu ma insel, cel mai bine e sa intrebi la secretariat si/sau chiar sa-ti intrebi profesorul/profesoara de engleza intrucat ar trebui sa stie. Noroc!

| Vigito a răspuns:

Simplu.singura si unica conditie ramane sa, ai relatii la primarie stat etc.asta ca fapt divers,ca daca o lu-am dupa normele edu si EU,ai putea merge linistita oriunde,unele dintre conditii sunt : cazierul, note bune spre foarte bune, si o recomandare din partea asociatiei unde esti tu, lasand la o parte analize medicale, ca sa nu transporti vreo boala sau etc.sunt mult mai multe eu ti-am enumerat cateva