| Rawr123 a întrebat:

Hey, credeti ca daca imi pun prima optiune un liceu care are cu 30 de sutimi peste media mea, am sanse sa intru? mentionez ca este un liceu de mijloc, iar majoritatea elevilor au medii ori foarte mari, peste 9 ori, foarte mici. Astept pareri, multumesc mult.

3 răspunsuri:
| flavius01 a răspuns:

Nu stiu, tin sa-ti zic ca iti asumi un risc foarte mare! In cazul in care nu intri la prima optiune, gandeste-te ca cine stie pe unde ajungi. S-ar putea ca a doua optiune a ta sa fi fost prima a altora si sa nu mai ai loc in acea clasa, nici in clasa cele de-a treia optiuni si asa mai departe. Gandeste-te bine!

| Matty_D_Matty_1998 a răspuns:

Eu nu as risca, daca erau 10-15 sutimi mai ziceam, dar 30 de sutimi, e prea mare riscul.

| duuudi a răspuns:

Deci daca este doar cu 30 de sutimi ai sanse sa intrii..deoarece in fiecare an mediile de la diferite licee pot sa creasca sau sa coboare..si eu am un caz asemanator..parerea mea este sa pui liceele la care tu VREI sa optezi.